Urządzamy pokój niemowlaka

Opublikowany :
Dziecko przychodzące na świat to dla rodziców największe szczęście. Każdy chce więc jak najlepiej przygotować mu miejsce. Zadowoleni rodzice urządzają pokój na wszystkie, bardziej lub mniej wymyślne sposoby. Nie ma jednak wątpliwości, że to łóżeczko będzie odgrywać w nim najistotniejszą rolę, bo tam będzie spędzać sporą ilość czasu. Jak zatem wybrać najlepsze miejsce do spania dla naszego maleństwa?
Jak urządzić pokój niemowlaka?

Kołyska czy łóżeczko?

Na ryku dostępna jest cała masa stylowych łóżeczek. Do łask wracają także kołyski, które mają nam przypominać dawne czasy. O ile pięknie prezentują się w naszym mieszkaniach, o tyle dzieci bardzo szybko z nich wyrastają. Dobrze dobrane łóżeczko na pewno posłuży naszemu maleństwu co najmniej 3-4 lata. W dziecięcym pokoju temperatura powinna mieć 23 stopni Celsjusza. Jest to optymalne środowiska dla takiego maluszka. Warto pamiętać także o regularnym wietrzeniu.

Posłanie w łóżeczku dziecka

Poduszka jest w zasadzie niepotrzebna, ponieważ małe dzieci mają tendencję spania płasko. Poduszki trzeba ponadto wybierać bardzo ostrożnie, gdyż czasem zwiększają ryzyko pojawienia się tzw. „śmierci łóżeczkowej”. Nie wolno dziecka więc zbyt mocno uciskać z każdej strony pościelą i zabierać mu tym samym miejsce oraz komfort spania. Czasem wystarczy tylko rożek do przykrycia. Istotny jest zaś materac, ponieważ musi być miękki i komfortowy. Poleca się wybierać materace dwustronne, a więc letnie i zimowe. Ich wielką zaletą jest dobra cyrkulacja powietrza, miękki i przyjemny materiał, a także idealnie dopasowana powierzchnia spania, która z pewnością zagwarantuje dziecku doskonały sen. Wersja letnia skutecznie chroni przed powstawaniem pleśni i wnikaniem wilgoci. Główną zaletą strony zimowej jest natomiast ciepła pianka. Materace można prać, a dodatkowo ich rozmiary przystosowane są do większości standardowych kołysek czy łóżeczek. Materac do gondoli Best Care nie traci swojego pierwotnego kształtu i na pewno posłuży waszym dzieciom przez bardzo długie lata.

Gdzie usytuować łóżeczko?

Meblując dziecięcy pokój pamiętaj, aby zacząć od łóżeczka. Nie powinno się znajdować przy grzejniku ani przy oknie, ponieważ narażamy dziecko na zmienne temperatury. Najlepiej znaleźć mu przytulny i ustronny kącik, gdzie będzie mogło zasypiać spokojnie i w poczuciu bezpieczeństwa. Zawsze zwracajmy uwagę na jakość łóżeczka, a także pościeli czy przede wszystkim materacyk, estetykę pokoju czy dodatkowe gadżety zostawiając na później.
Co ważne, dzieci muszą mieć wygodne kaftaniki do spania. Będą to nieuciskające śpioszki, na plecach pozbawione guziczków i suwaków. Żadne ubranka nie mogą ograniczać ich ruchów. Zwróćmy uwagę, że i my lubimy mieć pełen komfort spania, dlatego koniecznie należy zagwarantować to także naszym pociechom, szczególnie, że są tak malutkie i nie będą potrafiły powiedzieć co im przeszkadza. Spokojny i relaksując sen zapewni im zdrowy i optymalny rozwój, a w ciągu dnia będą zadowolenie i radosne, co rzutuje także na opiekunów.  

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)