Sesja zdjęciowa mamy i maluszka

Opublikowany :
Co warto przygotować wcześniej, co należy wiedzieć i przede wszystkim czy warto? Też pytanie – oczywiście, że warto. Noworodkowe sesje fotograficzne stają się coraz popularniejsze. Zdjęcia maluszka z pierwszych dni życia będą nieocenioną pamiątką dla rodziców. Uwiecznią pierwsze niesamowite chwile z dzieckiem, a oglądając takie zdjęcia po latach na pewno niejeden rodzic uroni łezkę wzruszenia.
Sesja zdjęciowa noworodka

Maluszek powinien być wypoczęty i najedzony

Jest to tak zwana sesja noworodkowa, którą robi się zazwyczaj do ukończenia przez maluszka 14 dni. Jest to najlepszy czas na uchwycenie śpiącego dziecka ułożonego w różnych pozach, gdyż z upływem tygodni sen niemowlaka staje się coraz czujniejszy. Nie bez znaczenia jest też trądzik niemowlęcy, który u większości noworodków pojawia się właśnie po drugim tygodniu życia.

Wybór fotografa i terminu sesji

Warto taką sesję powierzyć doświadczonemu fotografowi, który będzie wiedział jak prawidłowo i delikatnie układać maleństwo. Warto przed wyborem fotografa sprawdzić jego portfolio, rekomendacje a najlepiej z nim porozmawiać. Fotografa najlepiej wybrać będąc jeszcze w ciąży i umówić się z nim na wstępny termin po przewidywanej dacie porodu.

Sesja noworodkowa maluszka

Sesje najczęściej odbywają się w studio ale można też umówić się na sesję w mieszkaniu. Pamiętajcie, że sesja trwa około 4-5 godzin więc lepiej nie planować nic tego dnia żeby się nie spieszyć. Dziecko czuje Wasze napięcie. Zestresowany rodzic = niespokojne dziecko. Najlepszą porą na sesję z udziałem dzieci są godziny przedpołudniowe, ponieważ dziecko jest jeszcze zrelaksowane. Najlepiej żeby maluszek był świeżo po przebudzeniu, wypoczęty i najedzony, a w trakcie trwania sesji będzie wiele kolejnych przerw na karmienie, przewijanie i przebieranie :)

Co zabrać na sesję noworodkową?

Na sesję najlepiej zabrać ze sobą smoczek (nawet jeśli go nie używa), spory zapas pampersów, kocyk do owinięcia malucha, zapas mleka lub pierś mamy ? oraz dobry humor i pozytywne nastawienie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)