Mojżeszowy kosz dla noworodka - czy warto?

Opublikowany :
Podczas kompletowania wyprawki dla noworodka, często i głównie roztrząsanym dylematem jest podjęcie decyzji o wyborze mebla, czy też akcesorium, w którym maluch będzie spał przez pierwsze kilka, kilkanaście miesięcy życia. O tym, co kupimy decyduje założony budżet, przypadkowo znaleziony katalog z produktami, a często polecenia innych mam. Tymczasem coraz większą popularnością cieszą się także kosze Mojżesza, w którym noworodek czuje się bezpiecznie, a jest mu też wyjątkowo przytulnie.

Kosz mojżesza dla noworodka - czy warto?

Sen to jeden z najważniejszych rytuałów w dobie życia noworodka i niemowlaka. Podczas snu maluch rośnie, regeneruje się, relaksuje i odpoczywa, a rodzice wreszcie mają chwilę, dla siebie. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że tak wiele uwagi poświęcamy temu, by wybrany mebel pełnił funkcję wygodnego i bezpiecznego podłoża do zasypiania. Bezpiecznie musi czuć się dziecko, ale również i rodzice muszą mieć pewność tego, gdzie i w jaki sposób wypoczywa ich maluch. Jednym z najczęściej wybieranych mebli do pokoju niemowlaka jest klasyczne, drewniane łóżeczko, w którym maluch, lepiej lub gorzej przesypia noce. W praktyce warto jednak dodać do podstawowej wyprawki co najmniej jedno z akcesoriów np. kosz Mojżesza, który jest nie tylko wygodnym, ale i mobilnym akcesorium do wypoczynku.
Na czym polega fenomen koszy Mojżesza i dlaczego warto je kupić?

Kosz Mojżesza, jako alternatywa dla klasycznego łóżeczka!

Nie ma nic złego w tym, by małe dziecko układać do snu w klasycznym łóżeczku, ale przynajmniej w pierwszych miesiącach życia warto też zadbać o to, by niemowlę miało z nami, rodzicami stosunkowo bliski kontakt. Dlatego, kosz Mojżesza sprawdzi się tutaj zdecydowanie lepiej. Jak się prezentuje i na czym polega mobilność kosza Mojżesza? To nic innego, jak nieduży kosz wyplatany z wikliny lub przygotowany z uformowanego tworzywa z budką lub bez i wyściełany przyjemnym w dotyku materiałem. Kosz nie jest zbyt duży, ale na tyle wystarczających rozmiarów, by położyć w nim dziecko do mniej więcej 6 miesiąca życia. Kosz postawiony na drewnianym stelażu w formie bujaka, zapewni dziecku naprawdę przyjemną drzemkę. A jakie jeszcze zalety z posiadania kosza Mojżesza można wymienić najczęściej? Przede wszystkim będzie to wyjątkowa lekkość tego przenośnego gadżetu, a co za tym idzie możliwość zabrania go w niemal dowolne miejsce. Kosz Mojżesza można dostawić do łóżka rodziców i mieć swoją pociechę dosłownie na wyciągnięcie ręki zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. To spore ułatwienie szczególnie dla tych mam, które karmią swoje dzieci piersią oraz dla rodziców tych dzieci, które często się budzą.

Materac do kosza mojżesza. Jaki produkt sprawdzi się najlepiej?

Choć mogłoby się wydawać, że wybór materaca do takiego przenośnego łóżeczka jest dość prosty to warto jednak przestrzegać pewnych zasad jego zakupu. Przede wszystkim materac musi mieć kształt podobny do tego, który ma gondola, a także być stosunkowo przewiewny i pozbawiony sztucznego wypełnienia. W materacach dla najmłodszych dużą uwagę należy poświęcić temu, by wszystkie komponenty były wykonane z antyalergicznych materiałów, a także bez dodatku lateksu. Taki materac powinien być również odpowiednio wyprofilowany, by wypoczynek na nim, był dla maluszka po prostu wygodny i zdrowy. Tutaj znajdziecie materace, służące zdrowiu dziecka. Już wiesz, dlaczego warto inwestować w kosz Mojżesza i dobry materac do tego akcesorium? Zadbaj o to, by Twoja wyprawka była dla niemowlaka bezpieczna i komfortowa.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)