Jaką twardość powinien mieć materac dla niemowlęcia i małego dziecka?

Opublikowany :
Jednym z najważniejszych czynników, który rodzice powinni brać pod uwagę przy wyborze materaca dla swojego dziecka, jest poziom twardości. Chociaż kusi nas pragnienie, aby dziecko miało miękki materac, który wydaje się wygodny dla nas jako dorosłych, to może on być dla niego niebezpieczny.
Jaka dobrać twardość materaca łóżeczkowego?

Dlaczego nie wybieramy miękkiego materaca?

Po pierwsze, kości dzieci wciąż się rozwijają, a ich ciała potrzebują znacznie większego wsparcia niż nasze dorosłe. Dorośli mogą znaleźć komfort i wsparcie dzięki szerokiej gamie materiałów i poziomów twardości, ale dla dzieci ważne jest, aby pamiętać, że jędrność jest zawsze lepsza. Jeśli ty uważasz materac za „przytulny”, prawdopodobnie jest zbyt miękki dla twojego dziecka. Niemowlęta, zwłaszcza noworodki, nie mogą i nie potrafią dobrze się poruszać. Dlatego trudniej im się podnieść i zmienić pozycję, tak jak zrobiłby to dorosły. Jeśli pozostaną na plecach podczas snu, to jedno, ale gdy zaczną obracać się na brzuszek, może to stanowić dość poważne ryzyko. Miękki materac, który jest elastyczny na brzegach, może również zwiększyć ryzyko zakleszczenia rąk lub nóg między materacem a łóżeczkiem. Aby zmniejszyć te potencjalne zagrożenia, najlepiej wybrać twardy materac łóżkowy z twardymi krawędziami. Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa ostrzegają również rodziców, aby kładli niemowlęta na plecach i trzymali wszystkie miękkie materiały (kocyki, zabawki itp.) poza środowiskiem łóżeczka.

Jaka dobrać twardość materaca łóżeczkowego?

Raporty konsumenckie zalecają: „Naciśnij materac na środku i na krawędziach. Powinien łatwo odskoczyć i nie dopasować się do kształtu dłoni”. Dlatego podczas testowania twardości materaca łóżeczkowego możesz swobodnie naciskać na materac, aby upewnić się, że jest odporny na zniekształcenia po dotyku dłoni. Powinien wydawać się nieco twardszy, niż byśmy intuicyjnie wybrali. Zaufaj nam - dzieci potrzebują twardszej powierzchni i na takiej śpią dobrze!
Zalecamy, abyś porozmawiał z pediatrą, zanim wymienisz materac swojemu rosnącemu maluchowi na bardziej miękki, ponieważ niektóre dzieci mogą potrzebować nieco więcej czasu na twardszej powierzchni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)