Aleo Vera - wycieczka na plantację

Opublikowany :
Ocean Atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, a wśród nich Gran Canaria z pięknymi plażami i niepowtarzalnymi widokami. Marzenie każdego turysty i miłośnika ciepłych klimatów. I to właśnie my mieliśmy niedawno tę cudowną okazję podróży na Gran Canarię i zwiedzenia wyspy. Wybierając najciekawsze miejsca regionu, które koniecznie chcieliśmy zobaczyć nie mogliśmy pominąć plantacji Aloe Vera Finca-Canarias. Ekstrakt z Aloesu dodawany jest przecież do pokrowców oferowanych przez nasz sklep materacy znanej marki BestCare. Wycieczka okazała się tak wspaniałym doświadczeniem, że postanowiliśmy się nim podzielić i pokazać wszystko to, czego dowiedzieliśmy się o Aloesie i jego właściwościach.
AleoVera - Aloes roślina kwiat

Aleos przywieźliśmy z Gran Canarii

Finca-Canarias to rodzinna firma, która specjalizuje się w uprawie Aloesu już od dwudziestu lat. Rośliny, z których przygotowuje się ekstrakt muszą rosnąć na farmie co najmniej trzy lata zanim zostaną zebrane. Podkreślić należy, że Finca-Canarias przykłada szczególną wagę do całego procesu rozwoju roślin i pozyskiwania aleosu, dzięki czemu firma ma pewność zachowania czystości drogocennej i bogatej w substancje zdrowotne miazgi rośliny i powstałe z niej soki i kosmetyki.

Pozyskiwanie miąższu Aleosu

Podczas naszej wyprawy do plantacji mieliśmy też okazję zobaczyć proces pozyskiwania samego miąższu. Pracownicy firmy myją ogromne liście, a potem kroją, co ważne – zawsze ceramicznym lub plastikowym nożem na kawałki. następnie, tym razem plastikową szpatułką oddzielają skórę Aloesu od lepkiego i wodnistego miąższu (Aloes należy przecież do sukulentów, czyli roślin, które magazynują wodę w swoich tkankach). Tak przygotowany Aloes kroimy na małe kawałeczki i właściwie już jest gotowy do użycia – jedzenia, uwaga, Aloes ma gorzki smak, czy smarowania. A smarować się nim warto, bo ta niezwykła roślina pełna jest cennych dla zdrowia substancji!

Na plantacji poznaliśmy też właściwości aloesu.

Aloes to roślina bogata w witaminy, minerały i substancje aktywne, takie jak: aloina, barbaloina czy aloeemodyna. Składniki te wykorzystywane są do produkcji leków wzmacniających i bakteriobójczych. Sok z Aloesu silnie stymuluje układ immunologiczny człowieka, przez co wpływa na poprawę odporności. Ma też silne właściwości łagodzące. Świetnie sprawdza się przy oparzeniach skórnych, pomocny bywa przy schorzeniach takich jak łuszczyca, czy owrzodzenia. Łagodzi podrażnioną i wrażliwą skórę. Słowem – ma aloes właściwości prozdrowotnych mnóstwo!

Materace AleoVera w naszej ofercie

Nasze materace Aloe Vera firmy BestCare posiadają pokrowce nasączone właśnie ekstraktem z aloesu. Dzięki temu przejmują one jego cudowne właściwości. Są wyśmienite dla wrażliwej skóry dziecka, przyczyniają się do utrzymania właściwego pH skóry, działając na nią łagodząco i kojąco. Warto zaznaczyć, że pokrowiec z ekstraktem z aloesu można prać w pralce w 60°C.
Lekcja nauczona podczas wycieczki na plantację Finca-Canarias wniosła wiele, wiemy więcej o Aloesie, jego właściwościach, a tym samym i o naszych cudownych materacach. I choć w Polsce nie rosną wielkie Aloesy, to pociesza nas fakt, że nawet w tych małych, doniczkowych, które często stoją na parapetach w naszych domach ukryta jest ta sama siła!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)